در شروع معاملات، سونامی کرونا وال‌استریت را با خود برد / سقوط ۱۷۰۰ واحدی داوجونز

روز پنج‌شنبه، پس از اینکه فدرال‌رزرو و ترامپ نتوانستند نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در مورد تأثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا را کاهش دهند، سهام آمریکا به شدت سقوط کردند.

 

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز پنج‌شنبه، پس از اینکه فدرال‌رزرو و ترامپ نتوانستند نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در مورد تأثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا را کاهش دهند، سهام آمریکا به شدت سقوط کردند.

پس از اینکه فدرال‌رزرو اعلام کرد روز پنج‌شنبه 500 میلیارد دلار به بانک‌ها نقدینگی تزریق می‌کند و روز جمعه هم 1 تریلیون دلار قرارداد بازخرید اوراق قرضه ارائه خواهد کرد، شاخص‌های سهام موقتاً از سقوط باز ایستادند. هرچند این موارد انتظارات سرمایه‌گذاران را برای تقویت اقتصاد آمریکا در برابر ویروس کرونا برآورده نکرد و شاخص‌ها دوباره سقوط خود را از سر گرفتند.

میانگین صنعتی داوجونز 1537.16 واحد یا 6.53 درصد سقوط کرد و به 22016.06 واحد بازگشت. قبل از اعلام بیانیه فدرال‌رزرو شاخص داوجونز تا 9.5 درصد سقوط کرده بود که این بدترین سقوط یک روزه آن از 1987 (سقوط بزرگ بازار سهام) تا کنون است.

اس‌اندپی 215.99 واحد یا 7.81 درصد سقوط کرد و به 2826.75 واحد رسید. کامپوزیت نزدک 606.60 واحد یا 7.65 درصد سقوط کرد و به 7340.72 واحد بازگشت.

حالا هر سه شاخص سهام آمریکا در محدوده مقاومت فنی (سقوط بیش از 15 درصدی از رکوردهای اخیر) قرار گرفتند.

سقوط سهام آمریکا در معاملات امروز به قدری شدید بود که پس از باز شدن بازارها معاملات به مدت 15 دقیقه متوقف شد. حتی بدترین سقوط یک روزه سهام در بحران مالی بزرگ 2008 به این حجم نبوده است.

مدیر ارشد سرمایه در بانک یوبی‌اس، کتی انتویسل، می‌گوید: ویروس کرونا (برای بازار) ترسناک است و مردم نمی‌دانند انتظار چه چیزی را باید داشته باشند. انگار سونامی می‌آید. ما می‌دانیم که هر لحظه ممکن است بازار از آن آسیب ببیند، اما هیچ‌کس نمی‌داند نتیجه چه چیزی خواهد شد.

منبع خبرگذاری مهر


شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان

معدن - صنایع معدنی - ساختمان

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید